Personalet på Ryå Efterskole

Vi arbejder med ledelse, undervisning, støtte, madlavning, pedelarbejde, kontor, og rengøring. Men først og fremmest arbejder vi for at give DIG et kanon år på efterskole. I hverdagen kommer du til at lære nogle af os bedre at kende end andre. Men vi er sammen om at være Ryå Efterskole, og vi glæder os allesammen til at lære dig at kende!

Ulla Krog

Forstander, cand.pæd.pæd.psyk
M: forstander@ryaaefterskole.dk
T: 96 96 69 67  T: 23 47 12 01

Pia Poulsen

Viceforstander
viceforstander@ryaaefterskole.dk
T: 96 96 69 64

Johanne Schack

Sekretær
M:  kontor@ryaaefterskole.dk
T: 96 96 69 69

Gitte Hansen

Køkkenleder
M:  gitte@ryaaefterskole.net
T: 96 96 69 63

Line Vagner Hjørringgård

køkkenassistent
M:  line@ryaaefterskole.net
T: 96 96 69 63

Kristian Ottesen

Pedel
M:  kristian@ryaaefterskole.net
T: 42 14 88 63

Danny Jensen

Thi Thu 

Rengøringsassistent

Christoffer Jensen

Efterskolelærer
M:  cj@ryaaefterskole.net

Christoffer Veng

Efterskolelærer og webansvarlig
M:  christoffer@ryaaefterskole.net

Flemming Mikkelsen

Efterskolelærer (årsvikar)
M:  flemming@ryaaefterskole.net

Harry Jensen

Efterskolelærer
M:  harry@ryaaefterskole.net

Jane Øster

Efterskolelærer
M:  jane@ryaaefterskole.net

Joan Christensen

Støttelærer og rygestopkonsulent
M:  joan@ryaaefterskole.net

Lise Thomsen

Efterskolelærer
M: lise@ryaaefterskole.net

Marie Grud

Efterskolelærer
M: marie@ryaaefterskole.net

Martin Lundholm Petersen

Efterskolelærer og it-ansvarlig
M: martin@ryaaefterskole.net

Rasmus Jørgensen

Efterskolelærer og UU-vejleder
M: rasmus@ryaaefterskole.net

Rikke Mortensen

Efterskolelærer
M: rikke@ryaaefterskole.net

Søren Nørgaard

Efterskolelærer (orlov)
M: soeren@ryaaefterskole.net